Nowosądeccy uczniowie zebrali ponad 4 tony zużytych baterii

Zakończyła się XII edycja akcji „Zbierasz zużyte baterie – chronisz środowisko”, organizowana przez Spółkę NOVA, we współpracy z Wydziałem Środowiska oraz Wydziałem Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza, pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Akcja, kierowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Nowego Sącza, organizowana jest od 12 lat. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczniów i przedszkolaków zaangażowanych w zbieranie baterii oraz ilość zebranych zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych. 

Podczas uroczystej gali podsumowującej akcję, która odbyła się 14 czerwca w sądeckim ratuszu, nagrody wręczał dzieciom sekretarz Miasta Nowego Sącza Piotr Lachowicz, prezes spółki NOVA Krzysztof Krawczyk oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz. 

– W imieniu pana prezydenta Ludomira Handzla, który musiał dziś wyjechać służbowo w sprawach naszego miasta, chciałem serdecznie przywitać państwa oraz wszystkie dzieci. Dziś mamy podsumowanie akcji Zbierasz zużyte baterie – chronisz środowisko, która jest bardzo ważna z perspektywy ochrony środowiska. Jeszcze raz dziękuję za udział w akcji a spółce NOVA za jej kontynuowanie – podkreślił Piotr Lachowicz. 

Uczestnikom akcji pogratulował również prezes Krzysztof Krawczyk. – W tegorocznej edycji wzięło udział 6224 uczniów z 14 szkół podstawowych oraz 1931 przedszkolaków z 18 przedszkoli z Nowego Sącza. Dzieci zebrały łącznie 4 417 kg baterii. Łącznie w ciągu 12 lat udało się zebrać 30 388 kg baterii, co jest naprawdę imponującym wynikiem.  

Pierwsze miejsce w kategorii przedszkola zdobyło Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Skrzaty” – przedszkolaki zebrały 775 kg baterii (w przeliczeniu na jedno dziecko – 8, 52 kg). 

W kategorii szkoły podstawowe pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II. Uczniowie zebrali 26 kg baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia daje 5, 2 kg baterii. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.